Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

צור קשר

ליצירת קשר השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

  חלופת אשפוז

  ההתמודדות עם הפרעה נפשית, היא איננה דבר פשוט, שכן זו מצריכה התמודדות עצמית ענפה עם החברה. פעמים רבות, נמצאים מתמודדי הנפש בעמדה בה עליהם להסביר את עצמם, רבות, ועדיין להיתקל בחוסר הבנה, דעות קדומות וזלזול במצבם.
  ההתעסקות עם עניינים רגשיים מצריכה טיפול מדוייק, ברגישות ובמסירות. כאשר עומדים בפני אשפוז פסיכיאטרי, חשוב להבין כי ישנה אלטרנטיבה. לא בכל מקרה ישנו צורך להגיע לבתי חולים פסיכיאטריים, אשר במסגרת זו פעמים רבות ניתן לשמוע על תנאים קשים, וגרימת נזק רב יותר מטיפול וניהול חיים תקינים. חלופת אשפוז מהווה עבור אלו הזקוקים לכך כמסגרת טיפולית חלופית, מקיפה ועוטפת, תוך שמירה על שגרת היום יום.

  מה מעניקה מסגרת חלופת אשפוז?

  ההזדמנות לתיקון, לקיחת אחריות על מצבנו וטיפול בו, הינם דבר משמעותי מאוד עבור אנשים רבים, ומתמודדי נפש בפרט. חלופת אשפוז, מספקת מסגרת תומכת, המעניקה יחס אישי עבור כל מטופל ומטופלת בהתאם ליכולותיהם ומצבם- תוך מתן טיפול מקיף ועוטף, בכל שעות היממה. מסגרת אשר תעניק למטופליה חווית הצלחה מגוונות, תוך שאינה מוותרת עליהם, הינה דבר שלא יסולא בפז עבור מי שמתמודד ומתמודדת עם הפרעה נפשית כזו או אחרת וזקוק לתמיכה וליווי. מסגרת זו, מלווה את מטופליה, תוך הענקת כלים וכוחות להתמודדות, תפיסה עצמית חיובית, ראיית המטופל, יצירת משמעות, פיתוח מערכות יחסים מעצימות ומכילות וחוויות מסוגלות. בנוסף, מטופליה זוכים למעטפת רחבה של שלל אנשי ונשות מקצוע טיפוליים, המכוונים עבור כל אדם ומצבו, ובהתאם לכך יבנו תוכנית טיפולית.

  קצת עלינו – כנרת שירותי רווחה בע"מ

  כנרת שירותי רווחה הוקמה בשנת 1998 ופועלת בתחום בריאות הנפש בשיתוף משרד הבריאות, הביטחון והרווחה. לכנרת שירותי רווחה מספר רב של קהילות ברחבי הארץ,  המעניקות מענה תומך בהתאמה לצרכים ויכולת, בעזרת צוות טיפולי מקצועי ומסור לאוכלוסיות שונות: מתמודדי נפש, אנשים על הרצף אוטיסטי, בעיות התנהגות, הנמכה קוגניטיבית ועוד, תוך התאמה טיפולית רחבה וממוקדת, המשלבת הענקת כלים, העצמה, יצירת איזון וחוויית יכולת ומשמעות.

  ליצירת קשר

  השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר


   חלופת אשפוז פסיכיאטרי

   אשפוז פסיכיאטרי הוא מהלך ששיכל להפוך את חייו של אדם לחלוטין, להדביק עליו מעין אות קין, לבודד אותו מחיי השגרה והמסגרות הרגילות כמו לימודים ועבודה. אמנם במצבים מסוימים אשפוז פסיכיאטרי הוא בלתי נמנע, ממש בדומה לאשפוז בבית חולים לאחר שבירת רגל או גורם אחר,  אך ממש כמו שלאחר אשפוז בבית החולים ישנו תהליך שיקום, למשל באמצעות פיזיותרפיה, כך גם בפן הנפשי. חלופת אשפוז פסיכיאטרי יכולה להיות תחליף לאשפוז כאשר מדובר  בבעיה קלה יותר או להוות המשך, מעין מסגרת שיקומית לאחר אשפוז.  מסגרת זו מציעה תוכניות טיפול מגוונות לשמירה על שגרת היום יום. המשותף לכל המסגרות היא העובדה שהן קיימות מחוץ לכותלי בתי החולים הפסיכיאטריים, ונועדו לספק אפשרות נוספת השונה מהתנאים של האשפוז הפסיכיאטרי ולספק חוויה מעצימה ובונה תוך נתינת יחס אישי ומכבד לכל חבר וחברה.

   מה כוללת חלופת אשפוז פסיכיאטרי

   מטרות ויעדי חלופת האשפוז הפסיכיאטרי:

   • יצירת בית חם שיהווה כר הזדמנויות לתהליכים רגשיים ונפשיים.
   • בניית תהליך טיפולי המכין כל אחד לפי יכולותיו וצרכיו לדרך של חזרה לחיים עצמאיים וקהילתיים.
   • מתן מענה לצורך המשפחה או משמעותי אחר תוך שמירה וליווי מערכת היחסים.
   • שילוב מותאם בקהילה הרחבה.

   הצוות בחלופת האשפוז הפסיכיאטרי:

   • צוות הליווי את הנדבך העיקרי בטיפול האישי במשך כל שעות היממה, שבתות וחגים.  צוות הליווי הוא הטרוגני הן מבחינת הגילאים והן מבחינת תחומי העיסוק הנוספים של כל אחד מחברי הצוות.
   • אנשי הטיפול בבית – עובדת סוציאלית, מתאמת טיפול, מטפלת רגשית, פסיכולוג, 2 פסיכיאטרים   – מהווים את הכוח המאפשר ליווי נכון, אישי ומקצועי של המלוות. ובנוסף, נותנים מענה טיפולי רגשי ותרופתי לנשים הבוחרות בו כבית מאזן.
   • אם בית ומנהל  המובילים את הבית ונותנים מענה בתחומי החזון והפרקטיקה היומיומית

   קצת עלינו – כנרת שירותי רווחה בע"מ

   כנרת שירותי רווחה הוקמה בשנת 1998 ופועלת בתחום בריאות הנפש עם משרד הבריאות, ובתחום הרווחה עם משרד הרווחה , לכנרת שירותי רווחה יש מספר רב של קהילות ברחבי הארץ , הנותנות מענה לאוכלוסיות שונות עם צרכים מיוחדים, בין אם אלה מתמודדי נפש, אנשים עם אוטיזם  ועוד.

   קידום ושיווק אתרים קידום ושיווק אתרים